ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiКниги по рубрикам

> алфавитний указатель по авторами книг >ВСТУП


Мета пропонованого курсу лекцій з дисципліни "Кримінально-виконавче право України" — допомогти студентам при засвоєнні теоретичного навчального матеріалу: ознайомити з основними правовими інститутами, що регулюють процес виконання кримінальних покарань в Україні, а також з організацією діяльності та структурою органів держави, на які покладено виконання вироків судів до кримінальних покарань.
Виконання кримінального покарання, призначеного за вироком суду винній особі, є заключною стадією притягнення її до кримінальної відповідальності, що здійснюється спеціально уповноваженими на те державними органами та установами. Порядок і умови виконання кримінальних покарань регулюються нормами кримінально-виконавчого законодавства, яке впродовж 1998—1999 pp. зазнало суттєвих змін. Ці зміни зумовлені тим, що на теренах України як демократичної незалежної держави триває реформа кримінально-виконавчої системи, спрямованої на гуманізацію процесу виконання покарання та приведення кримінально-виконавчої системи України у відповідність із вимогами Ради Європи. Нині в Україні, як і в більшості демократичних держав, пенітенціарну систему виведено з підпорядкування Міністерству внутрішніх справ. Для цього створено Державний департамент України з питань виконання покарань, який є центральним органом виконавчої влади і безпосередньо реалізує єдину державну політику у сфері виконання кримінальних покарань.
Суттєво змінилося також правове становище осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 1998 р. було визнано неконституційними положення Закону України "Про вибори народних депутатів України", які позбавляли засуджених права обирати народних депутатів до Верховної Ради України, і в березні 1998 р. ця категорія засуджених узяла участь у виборах до Верховної Ради України.
У пропонованому курсі лекцій ураховано зміни чинного кримінально-виконавчого законодавства.
ЗГоловна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2021