ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiКниги по рубрикам

> алфавитний указатель по авторами книг >ГЛАВА II ПРО КОРОЛІВСЬКУ ВЛАДУ


Стаття 19. Король «Аміраль-Мумінін» (повелитель правовірних) – символ єдності Нації, гарант стабільності і безперервності існування держави стежить за дотриманням Ісламу і Конституції. Він є захисником прав і свобод громадян, соціальних груп і колективів.

Він гарантує незалежність Нації і цілісність території Королівства в його дійсних межах.

Стаття 20. Корона Марокко і її конституційні права є спадковими і передаються по прямій спадковій лінії в порядку первородства нащадкам чоловічої статі Його Величності короля Хасана II. У випадку, якщо немає спадкоємців чоловічої статі по прямій лінії, право на престол передається найбільше близькій побічній чоловічій лінії і при дотриманні тих же умов.

Стаття 21. Король вважається неповнолітнім до досягнення ним повних восімнадцати років. У період неповноліття Короля влада і конституційні права Корони здійснюються Регентською радою.

Головою Регентської ради є родич короля чоловічої статі по найближчій побічній чоловічій лінії, який досяг 21 року. До складу Ради входять також голова Верховного суду, ректор Університету і голови Палати представників і Палати радників.

Функції члена Регентської ради несумісні з міністерськими функціями.

Правила функціонування Регентської ради встановлюються органічним законом.

Стаття 22. Королю надається цивільний листок.

Стаття 23. Особа Короля недоторкана і священна.

Стаття 24. Король призначає Прем'єр-міністра і Міністрів. Він припиняє виконання ними їх функцій або за своєю власною ініціативою, або внаслідок їх індивідуальної або колективної відставки.

Стаття 25. Король головує в Раді міністрів.

Стаття 26. Король промульгирует закон. Він може передати його на референдум або на нове читання відповідно до умов, передбаченими Главою V.

Стаття 27. Король може розпустити Палату представників королівським декретом відповідно до умов, передбаченими статтями 77 і 79 Глави V.

Стаття 28. Король може надсилати послання Парламенту і Нації. Зміст послань не може бути предметом парламентських дебатів.

Стаття 29. Король здійснює регламентарну владу в тих сферах, які у прямій формі резервовані за ним Конституцією.

Декрети Короля, за винятком тих, що передбачені статтями 24, 35, 72, 77, 84, 91, 101, контрасигнуються Прем'єр-міністром.

Стаття 30. Король є верховним головнокомандувачем Королівськими збройними силами. Він призначає на цивільні і військові посади і може делегувати це право.

Стаття 31. Король акредитує послів в іноземних державах і міжнародних організаціях. Посли або представники міжнародних організацій акредитуються при ньому.

Він підписує і ратифікує договори.

Проте договори, що накладають на державу фінансові зобов'язання, не можуть бути ратифіковані без попереднього схвалення Парламенту.

Договори, що можуть зачепити положення Конституції, схвалюються відповідно до процедури, передбаченої для перегляду Конституції.

Стаття 32. Король головує у Вищій раді національного розвитку і планування.

Стаття 33 Король головує у Вищій раді магістратури і призначає суди відповідно до умов, передбаченими статтею 84.

Стаття 34. Король здійснює право помилування.

Стаття 35. У випадку, якщо територіальній цілісності держави загрожує небезпека або якщо відбуваються події, що можуть порушити функціонування конституційних установ, Кoроль може після консультації з головами обох Палат Парламенту й звернення з посланням до Нації оголосити королівським декретом виняткове становище. В силу цього він набуває повноважень, незалежно від будь-яких протилежних постанов, вдаватися до заходів, необхідних для захисту територіальної цілісності і поновлення нормальної діяльності конституційних установ.

Виняткове становище скасовується в тому ж порядку, як і оголошується.Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2021