ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiЮридические консультации

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] >>

Яка відмінність злочинної самовпевненості від непрямого умислу?

Тарас Сергій / 18.03.2007 | 19:16

На запитання відповідає Філоненко Тарас

В ст.. 23 Кримінального Кодексу України (далі КК України) закріплено, що „Виною є психічне ставлення особи до вчинюваної дії чи бездіяльності, передбаченої цим Кодексом, та її наслідків, виражене у формі умислу або необережності”.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 КК України „Умисел поділяється на прямий і непрямий”.

Відповідно до ч.3 ст. 24 КК УкраїниНепрямим є умисел, якщо особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння (дії або бездіяльності), передбачала його суспільно небезпечні наслідки і хоча не бажала, але свідомо припускала їх настання”.

Відповідно до ч.1 ст. 25 КК України „Необережність поділяється на злочинну самовпевненість та злочинну недбалість”.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 КК України „Необережність є злочинною самовпевненістю, якщо особа передбачала можливість настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння (дії або бездіяльності), але легковажно розраховувала на їх відвернення”.

На відмінність між непрямим умислом і злочинною самовпевненістю вказується в „Науково-практичному коментарю до Кримінального Кодексу України” за редакцією С.С. Яценко: „При злочинній самовпевненості відсутнє свідоме припущення шкідливих наслідків, оскільки винний сподівається, хоча і легковажно, на певні конкретні обставини, які здатні їх  відвернути. Цим злочинна самовпевненість відрізняється від непрямого умислу, при якому особа свідомо припускає настання суспільно небезпечних наслідків, а якщо і сподівається, що вони не настануть, то це є невизначена надія, надія на „щось”, а не на конкретні обставини[1][1] Науково-практичний коментар до Кримінального Кодексу України  - 4-те вид., переробл. Та доповн. / Відп. ред. С.С. Яценко. – К.: А.С.К., 2005, ст..41


Задать вопрос

Ваше имя *
Ваш e-mail
Вопрос *
Код*  


Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2019