ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:




Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

Новостi



Юридические консультации

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] >>

Як розірвати шлюб коли чоловік більше восьми років знаходиться у розшуку за вчинення тяжкого злочину? Спільного майна та дітей не має. Дякую.

Жанна / 23.03.2007 | 22:11

На запитання відповідає Філоненко Тарас

            Відповідно до ч.1 ст. 105 Сімейного кодексу України (далі – СК України) „Шлюб припиняється  внаслідок його розірвання за спільною заявою  подружжя  відповідно  до  статті  106 або  одного  з  них відповідно до статті 107 цього Кодексу”.

            Відповідно до ч.1 ст. 107 СК України „Шлюб  розривається  державним  органом реєстрації   актів цивільного  стану[1]  за  заявою  одного із подружжя,  якщо другий із подружжя:

     1) визнаний безвісно відсутнім;


     2) визнаний недієздатним;

     3) засуджений за вчинення  злочину  до  позбавлення  волі  на строк не менш як три роки”.

            Відповідно до ч.1 ст. 43 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) „Фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного  проживання  немає відомостей про місце її перебування”.

            Відповідно до ч.3 ст. 43 ЦК України „Порядок   визнання   фізичної особи  безвісно відсутньою встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України”.

            Для розірвання шлюбу, Ви повинні діяти в такій послідовності:

  1. Звернутися до суду з заявою про визнання Вашого чоловіка безвісно відсутнім.

            Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 234 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) справи про визнання особи безвісно відсутньою розглядаються судом в порядку окремого провадження[2].

            Відповідно до ст.. 246 ЦПК України „Заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою  або оголошення  її  померлою  подається  до  суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем  проживання  (перебування) фізичної особи, місцеперебування   якої   невідоме,   або   за місцезнаходженням її майна”.

            Відповідно до ст.. 247 ЦПК України „У заяві про визнання фізичної  особи  безвісно відсутньою або  оголошення її померлою повинно бути зазначено:  для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою або оголосити   її  померлою; обставини, що  підтверджують безвісну відсутність фізичної особи,  або обставини,  що загрожували смертю фізичній  особі,  яка пропала безвісти, або обставини,  що дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку”.

            Відповідно до п.п. „е” п.1 ч.1 ст. 3 Декрету КМУ „Про державне мито” (далі – Декрет) „Ставка державного мита, що сплачується із заяв у справах окремого провадження дорівнює 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян”.

  1. Якщо суд визнає Вашого чоловіка безвісно відсутнім, Ви повинні звернутись до державного органу реєстрації актів цивільного стану з заявою про розірвання шлюбу (додаток 20 до пункту 5.19 Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні).

          Відповідно до п.п.п. 4 п.п. „б” п.5 ч.1 ст. 3 Декрету „Ставка державного мита, що сплачується за реєстрацію розірвання шлюбу з особами, визнаними у встановленому порядку безвісно відсутніми дорівнює 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян”.

            Відповідно до п.п. 5.19 Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства Юстиції від 18 жовтня 2000 року „До  заяви  про розірвання  шлюбу  додаються  копія або виписка з рішення суду про визнання другого  з  подружжя безвісно відсутнім, яка  подається   ініціатором розірвання   шлюбу.   На   підставі пред'явлених документів відділом реєстрації актів цивільного стану складається відповідна постанова та реєструється розірвання  шлюбу”.

            Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України „Про органи реєстрації актів громадянського стану” „Про кожний факт реєстрації акта громадянського стану органами реєстрації  актів громадянського  стану   видаються відповідні свідоцтва про народження,  смерть, одруження,  розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміну прізвища, імені та по батькові на бланках суворої звітності, виготовлених за єдиними зразками.

            Відповідно до ч.1 ст. 114 СК України „У разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного  стану  шлюб  припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу”.

 


[1] Відповідно до ч.1. ст.. 18 Закону України „Про органи реєстрації актів громадянського стану” розірвання шлюбу проводять відділи реєстрації актів громадянського стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції.

[2] Відповідно до ч.4 с. 234 ЦПК України розгляд  справ про визнання особи безвісно відсутньою проводиться  судом у складі одного судді і двох народних засідателів.

Відповідно до ч. 4 ст. 235 ЦПК України „Справи  окремого  провадження  суд розглядає за   участю заявника і заінтересованих осіб”.


Задать вопрос

Ваше имя *
Ваш e-mail
Вопрос *
Код*  


Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2018