ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА ЮРИДИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 

Реклама


Пошук по сайту
Пошук по назві
книги або статті:
Замовити роботу
Замовити роботу

Від партнерів

НовостiЮридические консультации

<< [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] >>

Підкажіть будь-ласка, якщо ми купуємо виробниче приміщення а землю хочемо взяти в суборенду у продавця (бо земля в нього в оренді на 25 років)то як можна підстрахуватися до куплі, раптом вони відмовляться надати землю в суборенду? Можна від них отримати якось гарантії про те, що після куплі вони укладуть з нами угоду на суборенду? і на скільки років по закону можливо оформити договір суборенди землі?

Ольга / 04.04.2007 | 12:22

На запитання відповідає Філоненко Тарас

Відповідно до ст.. 120 Земельного кодексу України (далі – ЗКУ),

1. При переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод, а право користування - на підставі договору оренди.

2. При відчуженні будівель та споруд, які розташовані на орендованій земельній ділянці, право на земельну ділянку визначається згідно з договором оренди земельної ділянки.

Тобто для початку потрібно визначитись з тим, чи можливо взагалі отримати дану земельну ділянку в суборенду. Для цього потрібно звернутись до умов договору оренду земельної ділянки, яка знаходиться під приміщенням. Якщо в цьому договорі прямо не передбачено, що дану земельну ділянку не можна передавати в суборенду, то можливі 2 варіанти подальших дій:

  1. Якщо в договорі взагалі не вказано про суборенду, то відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України „Про оренду землі”, така земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення за письмовою згодою орендодавця. Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

  2. Якщо в договорі вказано про можливість передавати земельну ділянку в суборенду, то договір суборенди можна укласти без повідомлення орендодавця.

При укладенні договору суборенди потрібно керуватись наступним:

  1. Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому. (ч.2 ст. 8 ЗУ „Про оренду землі”);

  2. Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі. (ч.3 ст. 8 ЗУ „Про оренду землі”);

  3. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. (ч.5 ст. 8 ЗУ „Про оренду землі”).

На останній пункт слід звернути увагу. Державна реєстрація договорів оренди землі здійснюється відповідно до ПОРЯДКУ державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженого Постановою КМУ від 25.12.1998 Про затвердження Порядку державної реєстрації договорів оренди землі. Відповідно по цієї постанови порядок такої реєстрації наступний:

1. Для державної реєстрації договорів оренди юридична або фізична особа (заявник) подає особисто або надсилає поштою до відповідного державного органу земельних ресурсів (відповідно до п.4 цього ж Порядку такими органами є районні відділи земельних ресурсів; управління (відділи) земельних ресурсів у містах обласного і районного підпорядкування; Київське і Севастопольське міське управління земельних ресурсів):

- заяву про державну реєстрацію договору оренди;

- договір оренди (у трьох примірниках);

- план (схему) земельної ділянки, яка надається в оренду (у трьох примірниках);

- рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання в оренду земельної ділянки, що перебуває у державній або комунальній власності;

- результати конкурсу чи аукціону - у разі набуття права на оренду земельної ділянки на конкурентних засадах;

- копію державного акта на право власності на землю, що перебуває у власності фізичних або юридичних осіб.

Крім зазначених документів до заяви додаються:

- акт перенесення меж земельної ділянки, яка надається в оренду, на місцевість - у разі невизначення їх у натурі;

- проект відведення земельної ділянки - у разі надання її в оренду із зміною цільового призначення.

2. У разі державної реєстрації договору суборенди земельної ділянки до заяви про державну реєстрацію договору суборенди додається договір (у трьох примірниках) та акт перенесення меж ділянки на місцевість - якщо передається не визначена в натурі частина орендованої земельної ділянки.

3. Державний орган земельних ресурсів у 20-денний термін перевіряє подані документи на відповідність чинному законодавству та за результатами перевірки готує висновок про державну реєстрацію або обгрунтований висновок про відмову у такій реєстрації і передає реєстраційну справу відповідно виконавчому комітету сільської, селищної та міської ради, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за місцем розташування земельної ділянки для засвідчення факту державної реєстрації або відмови у такій реєстрації.

4. Факт державної реєстрації засвідчується у 10-денний термін гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації або уповноваженої ними посадової особи.

Також слід звернути увагу на те, що відповідно до ЗУ „Про оренду землі”:

-          У разі припинення договору оренди чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється (ч. 4 ст. 8);

-          За згодою сторін договір суборенди земельної ділянки посвідчується нотаріально (ч. 6 ст. 8);

-          Договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації  (ст.. 18);

-           На вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України (ч.1 ст. 32)


Задать вопрос

Ваше имя *
Ваш e-mail
Вопрос *
Код*  


Головна сторінка  |  Література  |  Періодичні видання  |  Побажання
Розміщення реклами |  Про бібліотеку


Счетчики


Copyright (c) 2007
Copyright (c) 2019