Библиотека юридической литературы » Статьи » Political-articles2 » Як вирішити проблему з кредитами

Як вирішити проблему з кредитами

by: Ramon
Просмотров: 8
Кол-во слов: 114
Дата: 30.04.18 Time: 08:26
Коммментариев: 0.

Коли клієнт банку ставить підписи на документах на отримання позики, в найменшій мірі йому хочеться думати про те, що виникнуть непередбачені обставини, які вплинуть на погіршення його фінансового стану. Але уникнути несприятливих подій часом неможливо, і доводиться думати як вирішити проблему з кредитами.

Що робити з кредитом?

Проблеми з кредитами можуть бути різного характеру, але найбільш гострими завжди вважалися ті, що сприяють виникненню непогашеної в строк заборгованості. Радимо адвоката по кредитам тут. Такі тягнуть за собою «хвіст» з пенею, штрафів, зниження рейтингу благонадійності і, в найгірших варіантах, попадання в «чорний список».

Щоб уникнути прийняття банком таких жорстких заходів слід:

а) вийти на контакт з представниками банку і вести постійний діалог;

б) оцінити реально свої фінансові можливості і повідомити про них банківським службовцям, підкріпивши все документально;

в) дізнатися про наявність заходів щодо зменшення заборгованості:

  • списання частини боргу;
  • відстрочення платежу;
  • реструктуризації боргу;
  • та інших.

г) постаратися максимально перекрити наявний борг, для підтвердження свого наміру розрахуватися з кредитором.

Якщо проблема по кредиту пов'язана зі смертю близького родича, а спадкоємець не має хоч будь-якої можливості оплачувати у нього з'явилися борги, то можна звернутися до вищого керівництва банку про списання заборгованості. Потрібно розуміти, що підстави для таких заяв повинні бути дійсно вагомими. Наприклад, неповнолітні діти залишилися сиротами, а батьки брали кредит під заставу квартири. Або старенька мати втратила сина, який оформляв позику на розширення бізнесу.

Як попередити?

Для запобігання тяжких наслідків, кожен позичальник повинен дотримуватися декількох рекомендацій:

  1. Завжди вести відкритий діалог з банком.

Навіть якщо ще не відбулася ситуація, при якій платоспроможність клієнта погіршитися, але він передбачає про можливість її настання, слід негайно повідомити про це банківському фахівцеві і обговорити необхідні заходи. Наприклад, позичальник буде у відрядженні, і не зможе своєчасно оплатити черговий терміновий внесок. Знадобиться написати заяву про відстрочення платежу на необхідний термін, прикріпивши наказ з місця роботи і копії квитків в обидва кінці.

  1. Не нехтувати договорами страхування.

Найчастіше клієнти вважають, що страховка - лише формальність в банку. Однак, грамотний договір з хорошими умовами зможе захистити інтереси позичальника в найбільш непередбачуваний момент. Найбільш часто зустрічаються такі види:

1. страхування на випадок втрати доходу (альтернатива: застрахуватися від невиконання зобов'язань в результаті втрати місця роботи не за бажанням позичальника)

2. страхування на випадок отримання стійкої втрати працездатності, отримання інвалідності, смерті від нещасного випадку (альтернатива: страховий договір від нещасних випадків і хвороби, застрахована життя)

3. страхування нерухомості від шкоди

4. страхування транспортного засобу від збитку (КАСКО)

5. страхування на випадок втрати права власності (титульне страхування)

6. та інші види.

  1. Вносити будь-яку посильну суму під час чергового внеску.

Погашення хоча б частини щомісячної заборгованості: по-перше, зменшує суму боргу, погашаючи відсотки за користування коштами банку, по-друге, підвищує лояльність банку до клієнта.

  1. Зберігати всю кредитну документацію акуратно.

Навіть через значний час, може знадобитися інформація, відображена в документах і квитанціях минулих років. Краще не розлучатися з нею до природного зносу або принаймні протягом 3-х років (терміну позовної давності).

 

Об авторе:

Ramon


Рейтинг: Еще нет оценки