КРАІЛ з жовтня контролюватиме дотримання законодавства у рекламі азартних ігор

Pravoznavec » КРАІЛ з жовтня контролюватиме дотримання законодавства у рекламі азартних ігор

Катерина Берднікова, яка обіймає посаду в.о. директора департаменту нагляду та контролю установи, надала інформацію Укрінформ про нововведення від КРАІЛ. З 2 жовтня 2023 року Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей планує взяти на себе відповідальність за контроль реклами азартних ігор на факт дотримання чинних норм законодавства.

Згідно з цим, Закон України “Про рекламу” матиме зміни стосовно збільшення кількості органів, які контролюватимуть виконання законодавства. Права на контроль за виконання правових норм з питання реклами азартних розваг планується покласти на КРАІЛ.

КРАІЛ з жовтня контролюватиме дотримання законодавства у рекламі азартних ігор

Берднікова наголосила, що зміни до закону вирішують певні розходження стосовно визначення контролюючих органів. У зв’язку з цим, єдиною регулювальною установою сфери гемблінгової реклами стає КРАІЛ.

Член комісії звернулася до всіх представників зі сфери азартної індустрії в цілях створення “кодексів поведінки” на ринку. Ці ключові принципи повинні бути спрямовані на дотримання інтересів усіх діячів для забезпечення стабільної роботи.

Чиновниця КРАІЛ додає: “Таким чином, нам, як єдиному контролюючому органу, дозволено накладати штрафи у разі порушення правових вимог стосовно реклами у сфері гемблінгу, величина якого складає 300 мінімальних заробітних плат, що були затверджені станом на 1 січня того року, в якому призначається грошова відповідальність. Нині штрафна сума дорівнює 2 010 000 гривням. Це фінансове покарання не лише на виробників реклами, а й на замовників та осіб, які її розповсюджують.”

Беручи до уваги значний розмір грошової санкції, КРАІЛ спонукає уважно слідкувати за дотриманням всіх вимог законодавства. Насамперед варто ретельно вести контроль за часовими обмеженнями, місцем розташування, формою та змістом гемблінгової реклами. Крім того, важливо робити перевірку наявності чинних ліцензій в замовників реклами азартної сфери.

Берднікова зауважила, що КРАІЛ планує розробити конструктивний підхід до даного питання та розвивати співпрацю з суб’єктами господарювання, маючи намір забезпечити ефективну роботу у галузі азарту. Головною метою комісії є підтримка всіх бізнесів, що стосуються гемблінг індустрії.

Нагадуємо:

Міністерство цифрової трансформації покладає надії, що Верховна Рада України скоротить терміни розгляду законопроєкту, який передбачає припинення діяльності Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

При цитуванні та використанні будь-яких матеріалів посилання на "Pravoznavec.com.ua" обов'язкове Усі права захищені © 2020 - 2023 Pravoznavec